Zmiana zaczyna się od działania

22  kwietnia  obchodziliśmy Światowy  Dzień  ZiemiPo  raz  pierwszy  obchodzony  był  on w 1970 roku  w  Stanach Zjednoczonych,
a w Polsce w roku 1990. Wyjątkowe święto ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o Naszą Planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla Naszej Planety. Jest to także czas żeby zastanowić się nad jej losem i nagłośnić globalne problemy. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

W tym roku Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem: ZMIANA ZACZYNA SIĘ OD DZIAŁANIA. Musimy zatem sami sobie odpowiedzieć na pytanie: co zrobię dziś, jutro… dla swojej Planety? Pamiętając, że jest tylko jedna, nie ma” wersji B”.

Wystawa prezentowana w holu jest efektem pracy uczniów naszej szkoły. Barwne kolorowe prace  świadczą  o  kreatywności  twórców  oraz  o tym, że los Naszej Planety nie jest im obojętny.