TYMOTEUSZ BŁASZCZYK z klasy  8b – FINALISTĄ Ogólnopolskiego  Konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa” SIGNUM

Finał 6. edycji konkursu  odbył się 13 czerwca 2022 r. w Białymstoku Konkurs  organizuje działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej  – Centrum Popularyzacji Matematyki “Signum”, które przybliża dzieciom i młodzieży wiedzę matematyczną w przystępny i atrakcyjny sposób. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się 8 uczniów.

Finaliści, którzy pojawili się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia to najwytrwalsi i najzdolniejsi uczniowie, których pasją jest matematyka. Przez prawie pół roku, co tydzień uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne prezentowane na platformie Moodle. Ich wysiłek został nagrodzony – 12 uczniów szkół podstawowych oraz 11 uczniów szkół średnich zakwalifikowało się do finału.

Ostateczne rozgrywki podzielono na dwa etapy, w których uczestnicy otrzymali do rozwiązania zadania łamigłówkowe. W przerwie między kolejnymi konkurencjami uczniowie zwiedzali Bibliotekę PB, a opiekunowie mogli skorzystać z warsztatów book origami. Udało się im  stworzyć piękne serce w książce.

Każdy z finalistów otrzymał dyplom, a laureaci trzech pierwszych miejsc w kategoriach szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe – otrzymali poza medalem także nagrody rzeczowe.

Pierwszy dzień pobytu na Podlasiu upłynął  na zwiedzaniu Białegostoku. Zobaczyliśmy między innymi komnaty i piwnice Pałacu Branickich, muzeum farmacji, Aulę Magna. Podziwialiśmy piękne widoki zieleni ogrodów pałacu. Mieliśmy okazję zobaczyć 250 letni zegar nakręcany ręcznie.