Świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego corocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który w naszej szkole jest okazją do wielu kreatywnych i ciekawych działań. Tym razem mogliśmy podziwiać pełne inwencji twórczej prace uczniów towarzyszące wystawie słowników języka polskiego prezentowanej w holu szkoły. Tego dnia młodsi uczniowie przynieśli do szkoły swoją ulubioną książkę, o której opowiedzieli rówieśnikom. Natomiast starsi wysłuchali online wykładu prof. Jana Miodka na temat współczesnej polszczyzny młodych ludzi, a ponadto mieli sposobność w atrakcyjny sposób sprawdzić swoją sprawność językową, uczestnicząc w zabawach interaktywnych.

Ten aktywny, a zarazem miły czas świętowania uświadomił nam, jak ważna jest dbałość o mowę ojczystą oraz troska o poprawność i kulturę języka.