Lekcja historii na Ostrowie Tumskim

Tegoroczne obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stały się znakomitą okazją do zwiedzenia przez uczniów klasy 7a Ostrowa Tumskiego, czyli kolebki państwa polskiego. W tym niezwykle urokliwym miejscu uczestnicy wycieczki mogli poczuć wyjątkowy klimat niepostrzeżenie przenoszący w czasy średniowiecza, toteż z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach z przewodnikiem prowadzonych w Bramie Poznania – pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa. Zastosowanie nowych technologii pozwala tu łączyć opowieść o dziejach katedralnej wyspy i rozwoju Poznania z narracją o historii państwowości polskiej. Duże wrażenie na zwiedzających wywarł także rezerwat architektoniczny Genius Loci, przedstawiający pozostałości dawnego grodu piastowskiego. Uczniowie zapoznali się również z ekspozycją Muzeum Archidiecezjalnego, w którym znajdują się kolekcje dzieł sakralnych, począwszy od sztuki gotyckiej po kolekcję z czasów nowożytnych.
Wyposażeni w pokaźny zasób nowej wiedzy, uczniowie udali się do Jump Areny, aby oddać się sportowej zabawie i rekreacji. Wycieczka z pewnością należała do bardzo udanych.