FINAŁ ogólnopolskiego konkursu ,,INTERNETOWA LIGA ŁAMIGŁÓWKOWA”

Już po raz czwarty  uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w ogólnopolskim konkursie  Internetowa  Liga  Łamigłówkowa  SIGNUM. W  VII  edycji  konkursu łamigłówki rozwiązywało sześcioro  uczniów z  naszej szkoły. Do finału zakwalifikowało się  dwoje uczniów: Michalina Jankowska z klasy 6b i Mateusz Zagata z klasy 4c.

19 maja w Białymstoku odbył się finał „Internetowej Ligii Łamigłówkowej”. Organizatorem konkursu jest Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Politechnice Białostockiej. Przez pół roku uczniowie rozwiązują online łamigłówki matematyczne. Najlepsi spotykają się w finale. Wśród 12 finalistów szkół podstawowych znalazła się uczennica naszej szkoły MICHALINA JANKOWSKA z klasy 6b. W czasie 2 dniowego pobytu w Białymstoku uczniowie mieli okazję nie tylko rywalizować w rozwiązywaniu zagadek, ale również zwiedzić ciekawe miejsca m. in. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, planetarium i obserwatorium, Pałac Branickich z pięknymi ogrodami typu francuskiego. Dla uczniów i ich opiekunów zorganizowano także warsztaty origami oraz gry planszowe. Mimo, że Michalina nie zajęła jednego z czołowych miejsc, to udział w finale należy uznać za sukces, a zdobyte doświadczenia z pewnością zaprocentują w kolejnych konkursach.