Irlandia w szkole

12.01.2018 r w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu „Irlandia w szkole”. Nie jest to nic nowego dla uczniów klas gimnazjalnych, które wielokrotnie już miały przyjemność brać udział w zajęciach w szkole, jak również w siedzibie Towarzystwa Polsko – Irlandzkiego w Poznaniu. Tym razem pani Justyna Mazurek – Schramm przeprowadziła zajęcia w klasie  1b, 4a i 6b. Uczniowie przenieśli się w świat irlandzkich baśni i legend. Poznali tajemniczego, znanego z mitologii irlandzkiej i zamieszkującego Irlandię skrzata. Wysłuchali historii o Władzie Palowniku, który był pierwowzorem legendy o hrabim Drakula, przemierzyli urocze zakątki Irlandii wędrując szlakiem inwazji wikingów. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, które z entuzjazmem i podekscytowaniem brały udział w zajęciach. Dla nich nie był to temat obcy, gdyż stopniowo były przygotowywane do zbliżającego się wydarzenia. Uczniowie klasy 1b, w nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach, otrzymali kolorowanki.