„Złota Żaba”

Anita Marcinkowskauczennica  klasy 3 d naszego gimnazjum otrzymała wyróżnienie za wysoki poziom prac w I i II etapie
w prestiżowym XXV Konkursie dla Uczniów Gimnazjów „Złota Żaba” 2017/2018 w dziedzinie języka polskiego i literatury
w Swarzędzu.
W konkursie wzięło udział 4820 uczestników z województwa wielkopolskiego i lubuskiego oraz 21 z województwa lubelskiego.
Zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy, wymagają logicznego i niestereotypowego myślenia, są pełne językowych niuansów i literackich łamigłówek.
Zamiarem organizatorów jest premiowanie tych, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań. Chcą też eksponować dobrą pracę nauczycieli z uczniami zdolnymi. Patronat medialny nad konkursem sprawuje Polskie Radio Poznań.
Nauczycielem wyróżnionej uczennicy jest polonistka Elżbieta Marciniak- Krenz.