Wycieczka klasy 7c do Wrocławia

28 września uczniowie klasy 7c pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Odwiedzili Afrykarium i Oceanarium w ZOO, podziwiając egzotyczne zwierzęta. “Afrykarium” zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Uczniowie zachwycili się różnorodnymi ekosystemami związanymi ze środowiskiem wodnym Afryki. Podróżnicy zobaczyli tam ogromną ilość rozmaitych gatunków zwierząt, przepiękną rafę koralową, bujną roślinność, a także robili mnóstwo zdjęć zwierzętom, które podziwiali tylko w filmach przyrodniczych i w albumach. Z zachwytem oglądali harce fok i pingwinów. Potem pospacerowali jeszcze po całym ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata.

W drugiej części dnia uczniowie wzięli udział w multimedialnym pokazie fontanny Pergoli – największej w Polsce i jednej z największych w Europie. Wodnym widowiskom towarzyszyła muzyka poważna. Ostatnim przystankiem był Ogród Japoński, w którym spacerując uczniowie podziwiali architekturę, aranżację i rzadką roślinność. Wrażenie zrobił układ strumieni, kaskad i stawów, morze w ogrodzie, kamienne plaże, drewniane mosty. oraz bramy, herbaciarnia i kamienne latarnie.