Tydzień z matematyką

W dniach 7-12 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Tydzień z matematyką.
* Przedstawiciele klas trzeciech gimnazjum zmierzyli się z zadaniami logicznymi w EscapeRoom. Magiczny klucz do otwarcia otrzymali uczniowie klasy 3 a, którzy bezbłędnie poradzili sobie z niełatwymi zadaniami. W skład zespołu weszli:
Zuzanna Kordus
Anna Słomianna
Kacper Adamczak
Sławomir Idkowiak
* Czteroosobowe drużyny uczniów klas drugich gimnazjum rywalizowały w konkursie POMYŚL, POLICZ, PODAJ. Najwięcej punktów uzyskali uczniowie klasy 2 a.
Zwycięska reprezentacja to:
Amelia Ziółek
Jakub Leciejewski
Kacper Pietrula
Eryk Tamm
* Uczniowie klas 6 i 7 zmierzyli sie w konkursie „Jeden z dziesięciu”. Odpowiadali na pytania z dziedziny algebry i geometrii. Najlepszy wynik uzyskała reprezentacja klasy 7 a w składzie:
Natasza Banaś
Jesika Jakubowska
Hubert Olejniczak
* „Asy z czwartej klasy” tak nazywał się konkurs dla uczniów klas 4. Najlepszą wiedzą popisali się uczniowie klasy 4 b. Klasę reprezentowali:
Marika Jasińska
Olga Nowak
Zofia Ratajczak
Mikołaj Janowski
* „Szukamy młodych talentów” – pod takim hasłem pracowali uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Zmierzyli się z kilkoma zadaniami i zagadkami logicznymi.
Wśród klas pierwszych najlepiej poradziła sobie Maja Krzyżostaniak z 1 a.
Bardzo dobrze wypadli również Mateusz Burzyński z klasy 1 a, Adrianna Kuzia z klasy 1 a, Hanna Jernaś z klasy 1 a, Mikołaj Chudy 1 a, Miłosz Wabiński z klasy 1 b, Jakub Frąckowiak z klasy 1 c.
Spośród uczniów klasy trzeciej najlepszy wynik osiągnęła Magdalena Grala z klasy 3 a SP.
* Na parterze szkoły można było oglądać wystawę prac uczniowskich pod nazwą GEOMETRY MATH. Były to postacie z figur geomertrycznych oraz roboty z figur przestrzennych.
Tydzień z matematyką przygotowały nauczycielki matematyki: Sylwia Matuszak, Maria Szczęsna, Renata Łuczak.