Szóstoklasiści w Warszawie

7 maja 2018 r. klasa 6 a wyjechała na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom oraz poznawaniu zabytków i uroków stolicy, toteż uczniowie poznali wiele atrakcji turystycznych Warszawy. Po przyjeździe udali się do siedziby TVP, gdzie przewodnik oprowadził ich po kilku pomieszczeniach telewizyjnych, wśród których największe zainteresowanie wzbudziło studio nagrań programu „Pytanie na Śniadanie”. Następnie skierowali się do Centrum Nauki Kopernik,  w którym spędzili popołudnie pełne niecodziennych przeżyć. Mogli zdobyć nowe wiadomości z różnych dziedzin, wykonując mnóstwo eksperymentów i doświadczeń. Z kolei w Muzeum Powstania Warszawskiego przybliżyli sobie wiedzę o jednym z najtragiczniejszych, a zarazem pełnych heroizmu,  wydarzeń w historii naszej ojczyzny. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenie za sprawą ekspozycji muzealnych przedstawiających umundurowanie, broń oraz codzienne życie powstańców i ludności cywilnej, a także filmu 3D ukazującego stolicę po wyzwoleniu jako morze ruin. Miłą atrakcją był wieczorny spacer po Starówce, podczas którego zwiedzający mogli zachwycać się pięknem zabytków stolicy i zrobić mnóstwo zdjęć. Następnego dnia szóstoklasiści zwiedzili Zamek Królewski, który wywarł niesamowite wrażenie pięknymi, bogato zdobionymi wnętrzami, a projekcje filmów przedstawiających historię tego miejsca wyposażyły uczniów w najważniejsze informacje. Pogoda dopisywała, więc ogromną przyjemność sprawił również spacer po Łazienkach Królewskich. Pobyt  w stolicy zakończyła wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie podczas spoglądania na murawę z najwyższych rzędów widowni, nie zabrakło emocji nie tylko kibicom piłki nożnej.  Do parkingu, na którym czekał autokar, uczniowie dotarli metrem. Późnym popołudniem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  i pełni nowych przeżyć, pożegnali Warszawę.