SP Nr 3 w Gostyniu na podium wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Przemysła II w Gostyniu, Kacper Jędryczka, okazał się najlepszy w województwie wielkopolskim! Zdobył I miejsce w klasyfikacji indywidualnej podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, pokonując ponad 80 uczestników.

Podczas eliminacji wojewódzkich, które odbyły się 22 maja 2026 r. w Pile, ogromny sukces odnieśli również uczniowie SP Nr 3 w klasyfikacji drużynowej w kategorii powyżej 12 lat. Zespół w składzie: Kacper Jędryczka, Wojciech Orzechowski oraz Krzysztof Maćkowiak stanął na podium, zdobywając III miejsce.

Także w kategorii wiekowej do 12 lat uczniowie szkoły pokazali wysoki poziom przygotowania. Emil Smektała wywalczył III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W kategorii drużynowej bardzo dobrze zaprezentowali się również młodsi uczestnicy w składzie: Mia Mańkowska-Anderson, Aleksandra Ławecka, Emil Smektała oraz Marcel Szopny.

Podczas turnieju uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma wymagającymi zadaniami. Wykazywali się sprawnością jazdy na rowerze, precyzyjnie pokonując tor przeszkód. Następnie zgodnie z zasadami ruchu drogowego przejeżdżali rowerem przez miasteczko ruchu drogowego, docierając do wyznaczonych punktów.

Uczestnicy przystąpili również do rozwiązania testów dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań drogowych. Ważnym elementem turnieju było także udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego drużyny musiały wykazać się zarówno wiedzą, jak i praktycznymi umiejętnościami.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak.