Wspomnienia z Dublina

Nowy rok szkolny 2017/2018 uczniowie klasy 2a  i 3a powitali wyjazdem na obóz językowy do Dublina. Organizatorem była pani Beata Karpińska-Kasztelan, która od 2003 roku współpracuje z prezesem Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego z siedzibą w Poznaniu panią Justyna Schramm-Mazurek. Od 3 do 8 września 2017 r. uczniowie pod opieką pań: Renaty Zygmunt, Barbary Leciejewskiej oraz Joanny Bryl przemierzyli Dublin wszerz i wzdłuż spacerując brzegiem rzeki Liffey lub O’Connell Street zatrzymując się np. przed pomnikiem Jamesa Joyca,„Famine Memorial, An Post Home in Dublin, Spire of Dublin. Dzięki pani Justynie Schramm zapoznali się z historią miasta i kraju.

Wyjazd obfitował w atrakcje takie jak: The National Museum of Dublin, Dublinia, Trinity College ze sławną Book of Kells, GAA, Croke Park Station Tour, Christ Church Cathedral. Dodatkową atrakcją był wyjazd do Belfastu w celu zwiedzenia The Museum of Titanic.

Dla uczniów był to nie tylko wyjazd krajoznawczy i kulturowy. Mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi podczas warsztatów językowych, lekcji muzealnych, czy poznając zasady gry w narodowe sporty irlandzkie – hurling czy footbal gaelicki. Zwiedzając wystawę z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkanocnego  skorzystali z materiałów audiowizualnych, co pokazało im, że język angielski jest bardzo zróżnicowany  pod względem bogactwa słownikowego, akcentu i wymowy.

Wspaniałym doświadczeniem były wizyty w klimatycznych pubach, gdzie w irlandzkiej atmosferze mogliśmy spożyć tradycyjne potrawy, jak np. gulasz z jagnięciny lub wołowiny, desery – Browni lub Apple Pie under the Breast w O’Shea’s Traditional Irish Restaurant, Kingfisher Restaurant czy Luigi Malones Restaurant.