Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nauka przez zabawę to nasz sposób na lepsze opanowanie tabliczki mnożenia.  17 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja objęła wszystkich uczniów naszej szkoły. Na przerwach dziewczynki z klas 6 i 7 sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia u uczniów klas 4-7. Najlepsi dostawali certyfikaty oraz odznaki mistrza tabliczki mnożenia. Młodsi także zostali włączeni do obchodów tego święta. Uczniowie klas 1 i 2 losowali zadania z działaniami na dodawanie, a trzecioklasiści byli egzaminowani ze znajomości tabliczki mnożenia. W zabawie brali również udział dorośli, egzamin zdawał pan dyrektor, pani wicedyrektor, pani sekretarka oraz wielu nauczycieli naszej szkoły. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Na lekcjach matematyki  w tym dniu królowała tabliczka mnożenia. Były krzyżówki z tabliczką mnożenia, bingo, łamigłówki, tabliczki szczęścia, kosmiczna tabliczka mnożenia i rywalizacja w quizach online w Kahoot i Quizizz.