Matematyka jest super!

Uczennice klasy 3 a wraz z wychowawczynią panią Sylwią Matuszak zaprosiły najmłodszych uczniów naszej szkoły na zajęcia otwarte z matematyki. Gimnazjaliści chcieli pokazać najmłodszym, że matematyka to nie tylko liczby, ale również kolorowy świat wyobraźni.
Uczniowie dowiedzieli się, że za pomocą tangramu można ułożyć tysiące obrazków: sylwetek ludzi i zwierząt, przedmiotów, figur geometrycznych. Kolorowe sześciany to rewelacyjne łamigłówki, które poprzez zabawę, świetnie ćwiczą wytrwałość, cierpliwość, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Pierwszo i drugoklasiści poznali też sztukę składania papieru – origami. Na zakończenie mali goście otrzymali drobne prezenty. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że matematyka jest super!