Konkursy dedykowane Patronce naszej szkoły

Tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły towarzyszyły konkursy i zabawy, w których wzięli udział wszyscy uczniowie. Najmłodsi wykonali kolorowe zakładki do książki zawierające informacje o Marii Skłodowskiej – Curie. Najładniejsze  przygotowała klasa  3 a szkoły podstawowej. Kolejne zadanie polegało na wyhodowaniu kryształu solnego i zaprezentowaniu go w formie zawieszki. Najwspanialszy okaz należał do Tymoteusza Błaszczyka  z klasy 4 b. Piękne kryształy zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Uczniowie gimnazjum opracowali interesujące prezentacje multimedialne  na temat życia i działalności naukowej Marii Skłodowskiej- Curie. Najciekawsza praca – autorstwa Julii Kopaszewskiej z klasy 2 a – została przedstawiona podczas akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły. Na koniec  wszyscy delektowali się pysznymi babeczkami, bo przecież Patronka naszej szkoły to wspaniała Babeczka. Toteż w przeddzień jej święta każda klasa z pomocą wychowawcy zorganizowała  słodką ucztę.