DZIEŃ KROPKI 2021. Tydzień Kreatywności.

15 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Kropki. W klasach 4-8 na lekcjach matematyki były gry i zadania z kropką w roli głównej oraz quizy na utrwalenie tabliczki mnożenia w aplikacji Kahoot. Młodsi na zajęciach edukacji plastycznej tworzyli i bawili się kropką. W klasie 1b powstały tajemnicze, wypełnione  kropką sowy. Uczniowie klasy 2b nakładali na zgiętą w połowie kartkę 6 kropek w sześciu kolorach tuszu i je rozcierali. W wyniku tego działania, powstały piękne różnokolorowe wzory, które następnie według własnych skojarzeń ozdabiali i dorysowywali, tworząc różne realne i wymyślone, symetryczne postacie. Artyści z klasy 3c za pomocą kropki projektowali wizytówki. Czy można podpisać się kropką? Oczywiście, wystarczy dziecięca wyobraźnia, dużo kolorów i wizytówki gotowe. 

Mała KROPKA –  niby nic, może wielką być!