Chłopiec, który został zapamiętany

Pewnego razu do Szkoły Podstawowej w Siemowie na spotkanie z dziećmi przyjechała pisarka Krystyna Przewłocka. Jej opowieści były na tyle ciekawe, że wzruszony Karolek, który doświadczył niedawno długiego pobytu szpitalu, wtulił się mocno w Panią.

Pani Przewłocka nie pozostała obojętna na wrażliwego chłopca i już po kilku tygodniach dotarł do Karolka wiersz napisany specjalnie dla niego.

W tym roku, po siedmiu latach od tego wydarzenia, już Karola a nie Karolka zaskoczyła ponownie. Karol Juszczak, obecnie uczeń klasy 3 c naszej szkoły, wraz z mamą otrzymał zaproszenie na spotkanie promocyjne książki Pani Przewłockiej. Był to również czas na wspomnienia z dawnych lat, którymi podzielił się z gimnazjalistami.