Zwiedzamy Ziemię Kłodzką

W dniach 4-6 maja uczniowie klasy 8a i 8b  pod opieką wychowawców: A. Budych i M. Szczęsnej wzięli  udział w trzydniowej  wycieczce po Ziemi Kłodzkiej.

        Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Twierdzę w Kłodzku. Z jej bastionów podziwialiśmy panoramę miasta oraz okoliczne krajobrazy. Dzień zakończyliśmy  wieczornym spacerem po parku zdrojowym w Polanicy Zdrój, podziwiając kwiatowe rabaty oraz obiekty architektury ogrodowej i kosztując leczniczej wody.

      Nazajutrz, po pysznym śniadaniu, udaliśmy  się w Góry Stołowe. Naszym celem było zdobycie Szczelińca Wielkiego. Po pokonaniu 665 schodów ukazała się nam  malownicza panorama Kotliny Kłodzkiej. Po krótkim odpoczynku w przytulnym schronisku zwiedzaliśmy  rezerwat Błędne Skały, zachwycając się tworami skalnymi o fantazyjnych kształtach i bajkowych nazwach. W drodze powrotnej do pensjonatu wstąpiliśmy  do Kudowy Zdroju.

Trzeciego dnia czekała na nas  niezwykła atrakcja, spływ pontonowy Przełomem Bardzkim po Nysie Kłodzkiej, który  stanowił wspaniałą integrację grupy. Okazało się, że  potrafimy  się zgrać, wspólnie podejmować decyzje i zdrowo rywalizować. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie bazyliki maryjnej w Bardzie zwanym miastem cudów.