Wycieczka do Warszawy

Pewnego październikowego poranka, przed wschodem słońca, uczniowie klas 7a i 8b wraz z opiekunami wyruszyli na podbój stolicy. W Warszawie przeszli szlakiem królewskim, byli obecni podczas zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Podczas spaceru zobaczyli wiele zabytków Warszawy m.in. Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski. Uczniowie przechodzili też blisko Pałacu Prezydenckiego. Edukacyjną częścią wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik – ciekawe i pouczające interaktywne doświadczenia i eksperymenty.

Dużą atrakcją był przejazd metrem i wizyta na Stadionie Narodowym. Z okien autobusu młodzież podziwiała nie tylko zabytki stolicy, także nowoczesne szklane wieżowce. Przewodnik przybliżył uczniom historię miasta Warszawa. „Rozśpiewany autobus”  z uczniami wrócił do Gostynia późnym wieczorem.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.