„Zdrowo jem, więcej wiem”

W styczniu uczniowie klasy 1b rozpoczęli cykl zajęć z projektu  „Zdrowo jem, więcej wiem” (etap zimowy), realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Honorowy patronat nad projektem objęła Pani Agata Kornhauser-Duda. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Uczniowie brali udział w zajęciach i konkursach, które skupiały się wokół następujących zagadnień:

1. Dobre i złe składniki w  naszym pożywieniu.
  2. Turniej wiedzy na temat składników pożywienia.
  3. Pijmy wodę – na zdrowie!
  4. Zaprojektuj Wodolubka.

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat składników pożywienia czy znaczenia wody dla naszego organizmu.  Uczestniczyli w konkursie wiedzy oraz w konkursie, mającym na celu zaprojektowanie Wodolubka – postaci, która o swoje zdrowie dba i wodę pije co dnia. (Wystawę Wodolubków można oglądać w sali nr 17.) Pierwszoklasiści  bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania. Takie lekcje zachęcają nie tylko do aktywnego spędzania czasu, ale także do dbania o prawidłowe nawyki żywieniowe.