“W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!”

Od stycznia do czerwca 2018 r. uczniowie klasy 2 a gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Sylwii Matuszak spotykali się z uczniami 3 a i realizowali projekt “W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!”. Podczas cyklicznych spotkań uczniowie starali się promować sport. Trzecioklasiści poznali różne dyscypliny sportowe: siatkówkę, pływanie, piłkę nożną, karate, taniec. Gimnazjaliści opowiadali o swoich sukcesach, dzielili się wiedzą i wrażeniami. Podczas zajęć uczniowie poznawali pojęcia sportowe związane z poszczególnymi dyscyplinami. Nie zabrakło oczywiście zajęć ruchowych. Zwieńczeniem cyklu spotkań była minioplimpiada podczas której uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach – skok w dal, skłony, biegi i taniec. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom ze swoimi wynikami.