Wizyta Senatora RP w naszej szkole

18 marca br. mieliśmy przyjemność oraz zaszczyt gościć w murach „Trójki” Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Wojciecha Ziemniaka, który odwiedził nas, aby wręczyć dyplomy i nagrody rzeczowe dwóm uzdolnionym szóstoklasistkom: Zofii Ptak oraz Antoninie Kubiak – uczestniczkom 7. edycji konkursu literackiego „List do taty” organizowanego przez Senat RP, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Zadanie konkursowe polegało na zredagowaniu pracy na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?”.

Warto przypomnieć, że Zofia Ptak znalazła się w gronie finalistów tego konkursu na szczeblu ogólnopolskim, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Pan Senator podziękował młodym Autorkom za trud włożony w napisanie prac, docenił ich talent oraz serdecznie pogratulował sukcesów. W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klasy 6 a, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w rozmowę z gościem, a zarazem z zaciekawieniem wysłuchali wyczerpujących odpowiedzi na zadane pytania, dotyczące nie tylko pracy parlamentarzysty, ale także wspomnień z lat szkolnych, zainteresowań, podróży, a nawet posiadania czworonożnego przyjaciela. Pan Senator, będąc człowiekiem ze sportową pasją, w motywujący sposób dzielił się też doświadczeniami związanymi ze sportem oraz chętnie opowiedział wiele anegdot z tej dziedziny.

Z całą pewnością, wizyta Senatora RP w naszej szkole była wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczniów, a zarazem stanie się zachętą do rozwijania własnych zdolności, podejmowania wyzwań i prezentowania swoich umiejętności.