„Czwartoklasiści z wizytą w Nadleśnictwie Piaski”

W czerwcu 2019 r. w ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Gostyniu uczniowie klasy 4 a wraz z wychowawczynią Beatą Karpińską – Kasztelan odwiedzili Nadleśnictwo Piaski, w ramach  zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.

Zajęcia w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Piaski prowadzone były  przez osobę odpowiedzialną za edukację przyrodniczo-leśną.

Uczniowie wysłuchali informacji o procesach zachodzących w przyrodzie oraz kontroli stanu środowiska leśnego. Pozwala to leśnikom na wczesne wykrycie zagrożeń, mogących wpłynąć negatywnie na aktualny stan lasu.  Zapoznali się również z topografią obszaru Nadleśnictwa Piaski, które leży w strefie zlodowacenia Środkowopolskiego i w strefie zlodowacenia Bałtyckiego, tzw. stadiału Leszczyńskiego.