Niecodzienne lekcje

W kwietniu szóstoklasiści wzięli udział w kilku ciekawych wycieczkach, dzięki którym nie tylko aktywnie spędzili czas, ale także poszerzyli wiedzę z różnych dziedzin. Uczniowie zwiedzili Bazylikę na Świętej Górze, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Izbie Leśnej w Nadleśnictwie Piaski oraz lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej w Gostyniu. Ponadto zapoznali się z ekspozycją stałą oraz czasową – poświęconą Józefowi Piłsudskiemu – w Muzeum Ziemi Gostyńskiej oraz obejrzeli film o postaniu wielkopolskim, a następnie  odwiedzili miejsca pamięci narodowej w Gostyniu. Wspólnie z uczniami klas czwartych i siódmych wybrali się do gostyńskiego kina na seans „Cudowny chłopak”, a na koniec znakomicie bawili się w parku trampolin „EuroJump” w Lesznie.