Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego „Open doors”. Język angielski dla każdego w roku szkolnym 2018/2019.

„Open doors” to projekt innowacyjny przygotowany dla uczniów klasy piątej. Zajęcia prowadzone były nieodpłatnie przez panią Beatę Karpińską-Kasztelan, a skierowane były do uczniów pragnących pogłębić swoją wiedzę. Zajęcia rozpoczęły się w październiku 2018 r. i odbywały się w każdy poniedziałek o godz. 7.15. przez cały rok szkolny. Materiały, formy pracy oraz pomysły zaczerpnięte zostały z książki pt.500 ACTIVITIES FORTHE PIMARY CLASSROOM.IMEMEDIATE IDEAS AND SOLUTIONS.CAROL READ. wyd. Macmillan. Realizacja założeń dotyczyła między innymi rozwoju  kompetencji komunikacyjnej. Aby uczniowie mogli rozwijać zdolności językowe, wykorzystywane były różnorodne metody i formy pracy pozwalające na kontakt z żywym językiem oraz wszechstronne rozwijanie podstawowych elementów znajomości języka obcego: czytania ze zrozumieniem, mówienia, pisania oraz słuchania. Uczniowie przygotowywali scenki, by ćwiczyć praktyczne wykorzystanie poznanych struktur językowych w naturalnych sytuacjach komunikacyjnych. Doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez czytanie literatury w formie tradycyjnych książek w wersji tzw. easy readers oraz oglądanie filmów w wersji oryginalnej (anglojęzycznej). Podczas zajęć wykorzystywane były różnorodne gry i zabawy językowe (quizy, krzyżówki itp.).

W trakcie zajęć wykorzystywany był Internet oraz inne nowości techniczne. W ramach korzystania z zasobów Internetu, uczniowie odwiedzili  wiele stron i portali internetowych, pełnych atrakcyjnych gier i zabaw dla uczących się języka np. Quizzes .

Efektem uczestnictwa w projekcie były:

• otrzymane przez uczniów wyróżnienia w konkursach językowych,
  • uzyskanie bardzo dobrych i celujących ocen z języka angielskiego,
  • spotkanie z prezesem Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego (marzec 2019),
  • udział w warsztatach językowych –Tradycje i mity irlandzkie (czerwiec2019),
  • udział w scenkach językowych podczas warsztatów językowych odbywających w ramach projektu „Irlandia w szkole” (czerwiec 2019).