100 zadań na 100-lecie i nie tylko

Uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można na wiele sposobów. Przekonali się o tym uczniowie, dla których nauczyciele matematyki przygotowali kilka ciekawych propozycji:
1. Szkolny konkurs „100 zadań na 100-lecie niepodległości”.
2. Lekcje matematyki NIEPODLEGŁA w liczbach.
3. Projekt piramida Sierpińskiego.
4. Gra SAMOTNIK.
Do szkolnego konkursu „100 zadań na stulecie” przystąpiło 42 uczniów, którzy w ciągu 10 dni rozwiązywali 100 zadań. Gimnazjaliści z klas: 3 a, 3 c i 3 f podjęli wyzwanie budowy biało-czerwonej piramidy Sierpińskiego, a na korytarzu szkolnym każdy mógł spróbować swoich sił w grze „Samotnik”.
W piątek 9 listopada na lekcjach matematyki uczniowie zmierzyli się z zadaniami, które w ciekawy sposób powiązane były z treściami historycznymi.
Najlepsze wyniki w konkursie „100 zadań na 100-lecie niepodległości” osiągnęli:
Szkoła podstawowa:
I miejsce ex aequo: Martyn Gendera z klasy 4 b, Tymoteusz Błaszczyk z klasy 5 b i Zofia Ratajczak z klasy 5 b.
II miejsce Jakub Konarski z klasy 5 c.
III miejsce Mikołaj Janowski z klasy 5 b.
Gimnazjum:
I miejsce Maria Pietrowiak z klasy 3 c.
II miejsce Małgorzata Słomianna z klasy 3 c.
III miejsce Anna Walkowiak z klasy 3 c.